Start | Gracze i MG | Tworzenie Postaci | Umiejętności | Walka | Awansowanie | Świat | Przedmioty | Dla MG | Inne

Nad Brandem panował spokój nocy... normalnie głośne miasto tkwiło w uśpieniu. Nieliczne z okien świeciły się żółtym blaskiem - nie wyłączając wyrastającego nad miastem królewskiego zamku. A nad uśpionymi mieszkańcami... krążył smok. Już od dawna nie widziano smoków takiego rozmiaru, przeszły do legendy - ale ten istniał. Stworzenie oderwało się od wieży zamku, rozpościerając skrzydła - z kocią gracją przeleciało wokół baszt miasta, po czym odleciało na wschód - z niemym i bezgłośnym krzykiem. Wydawało się że nikt nie zauważył jego obecności...
Następnego ranka całe miasto obiegły wieści - księżniczka Ofelia zniknęła! Porwana przez smoka, który uciekł z nią w stronę Archipelagu Medina! Ludzie zaczęli szeptać i plotkować, a wiadomości zaczęły rozprzestrzeniać się dalej - i docierać do właściwych uszu...
Kilkanaście godzin później z Brandu i okolic na wschód wyruszyło wiele statków... od niewielkich łódek, poprzez żaglowce, aż po cudowne pojazdy napędzane magią lub dziwną technologią. Wszyscy pasażerowie mieli jeden cel - doprowadzić księżniczkę z powrotem na zamek. Król obiecał hojną nagrodę dla tego, dzięki któremu znów będzie mógł ujrzeć swoją córkę.

Gracze również wyruszyli na wschód - chcą odzyskać księżniczkę. Powody mogą mieć różne - chęć czynienia dobra, rządza przygody, nagroda, mogą być też członkami dworu (albo wręcz rodziny królewskiej) Brandu. Transport będzie już zapewniony.
Proszę o zgłaszanie się tylko graczy, którzy będą dyspozycyjni prawie zawsze - mających sporo wolnego czasu.
Postacie powinny mieć charakter dobry - nie oznacza to że muszą być słodkimi, naiwnymi debilami, ale nie powinny przechodzić obojętnie koło cudzego nieszczęścia. Mogą ukrywać to pod skorupą najemników dla których liczy się tylko kasa, ale w głębi mają być dobre.
Najlepiej żeby postacie pochodziły gdzieś z Nizji. Ninja, mnisi i samuraje powinni pochodzić z Wysp Tori. Nie mam nic przeciwko, a nawet zachęcam do tworzenia postaci nieszablonowych, oryginalnych, nawet dziwnych. W razie wątpliwości skonsultuję się z graczem.
Postacie zaczynają na 6 poziomie i z dodatkowymi 20 punktami postaci (czyli w sumie 40). Startowe pieniądze bez zmian.